A macOS több mint száz betűcsaládot tartalmaz gyárilag, és természetesen ezt a készletet saját betűkkel is bővíthetjük. Ilyen mennyiségnél már komoly nehézséget okozna a megfelelő kiválasztása. Ennek kezelésére logikusnak tűnik mappákat, egyéni gyűjteményeket szervezni stílus, adott ügyfelek és más kritériumok alapján.

A Finderben való manuális szervezés a dolog egyik módja. De a macOS 10.3 "Panther" óta lehetőség van a Font Book szoftver használatára is, ami egy beépített része az operációs rendszernek, és amely méltó versenytársa a más fejlesztők által készített betűcsalád kezelő alkalmazásoknak.

A betűcsaládok kezelésekor ügyeljünk arra, hogy a rendszer által használt betűket ne töröljük le! Egy idevágó cikkünkben arra is kitérünk, hogy hol tárolja a rendszer azokat a betűcsaládokat, amelyek mindegyikéhez hozzáférünk a Font Bookkal, és amelyeket lehetőségünk van ki-bekapcsolni, törölni, szervezni.

A Font Book gyakorlatilag azt a funkciót látja el, mintha a Finderben kihúznád a betűcsaládokat a Fonts mappából. Ezt megkönnyíti, és leegyszerűsíti a keresést is.

A Font Book beépítése a munkafolyamatba
Betűcsaládok hozzáadása a rendszerhez
A betűcsaládok szervezése a Font Bookban
Betűcsaládok használata a programokban


 




 


     Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: